Wszystkie oblicza dresówki

Dresy wciąż cieszą się sporą popularnością. Od dawna dzianina dresowa wykroczyła poza bariery sportu i rozpowszechniła się w powszednim użyciu. Elementy z dresówki nosi się zarówno w nieobwiązujących sytuacjach, jak i używa się go w kreacjach o eleganckim charakterze.

Czym charakteryzuje się dresówka?

W dresówce zawiera się się ogrom inspiracji dla projektantów i trendsetterów – dzianina dresowa jest niedroga, łatwa w produkcji i stwarza możliwość uzyskania ogromnej ilości wzorów i barw. Ważne wydaje się to, że odzież uszyta z dresówki okazuje się bardzo komfortowa i przepuszczająca powietrze. Jest to materiał tak dla dzieci, jak i ich rodziców.

Dzianina dresowa powinna być zrobiona z bawełny z dodatkiem syntetyków. Cechuje się sprężystością i właściwą wentylacją. Z tego powodu konfekcja z takiego materiału sprawdzi się w chłody i gorętsze tygodnie. Dresówka może być grubsza i cieńsza. Hurtownia dzianin Dzianinę tę można podzielić na typy: dzianinę dresową drapaną i niedrapaną, czyli pętelkową. Materiał ten różni się także pod względem rodzaju splotu, składu i gramatury. Dzianina pętelkowa najczęściej zawiera dodatek elastanu lub lycry. Z kolei dzianina dresowa drapana często ma pewną ilość poliestru, przez co jest rozciągliwa i niewrażliwa na odkształcenia.

Dzianina dresowa drapana

Dresówka drapana jest gruba,sprężysta i ma wysoką gramaturę. Po lewej stronie ma delikatny i miły w dotyku meszek. Produkuje się z niej cieplejsze bluzy, spodnie, czapki, szaliki oraz podszewki. Surowce tej dzianiny to przędza bawełniana z domieszką poliestru lub elastanu. Zdarzają się też partie bez udziału włókien sztucznych.

Dzianina dresowa pętelkowa

To z kolei odzież, który z wierzchu jest gładki, a a na odwrocie posiadający drobne pętelki. Dresówka pętelkowa powinna być sympatyczna w kontakcie, wytrzymała – może się przydać do rozmaitych typów ubrań. Można z niej wyprodukować spódnice, czapki, sukienki, szale, tuniki, bluzy, spodnie i, odzież dla niemowląt oraz dzieci. Jeżeli dodamy do niej trochę elastanu, okaże się sprężysta. Gdy mamy w niej jedynie bawełnę, dzianina będzie gruba i bez opcji rozciągania. To właśnie od udziału dodatków i gramatury uzależniony jest efekt grubości i potencjał usztywnienia dzianiny pętelkowej.