Pranie dla dzieci

Pranie ubranek dla dzieci bezwzględnie wymaga od nas szczególnej ostrożności, zwłaszcza przed ukończeniem przez malucha pierwszego roku życia. Po tym czasie także należy być rozważnym, i dopiero gdy malec skończy trzy latka, pranie znów stanie się dla nas stosunkowo proste – dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość.

Niektóre pralki zostały wyposażone w odpowiednie programy przeznaczone właśnie do prania ubranek dla najmłodszych. W związku z tym, że nie każdy może pozwolić sobie na podobny luksus, najlepiej nabywać ubranka dla dzieci wykonane z materiału, który nie ma problemu ze znoszeniem wyższych temperatur i nie wykazuje tendencji do kurczenia się. Powyższe wymagania z pewnością spełni tradycyjna bawełna.

Najczęściej wszystkie ubranka dla dzieci pierze się w temp. 60 stopni. W następnej kolejności, ok. trzeciego miesiąca życia malucha, dobrze jest obniżyć temp. do 40, co powinno być w pełni wystarczające do usunięcia z tkaniny wszelkich bakterii i innych alergenów.

Przed ukończeniem pierwszego roku bezwzględnie powinniśmy stosować do prania ubranek dla najmłodszych sprawdzony proszek przeciwalergiczny. Zawiera o wiele mniej chemicznych detergentów. Alternatywą jest proszek z naturalną glinką, która posiada właściwości zmiękczające.

Za każdym razem należy mieć na uwadze symbole na metkach ubranek dla dzieci. Co zawiera każda metka? Przede wszystkim wskazówki dotyczące rodzaju prania oraz jego maksymalnej temperatury.

  1. Symbol miski z wodą informuje o odpowiedniej temperaturze prania, zależnie od konkretnego ubranka.
  2. Symbol miski z poziomą kreską na dole odnosi się do tkanin wyjątkowo delikatnych. To właśnie ich dotyczą specjalne programy prania.
  3. Symbol miski i dłoni mówi o tym, że konkretne ubranko należy prać jedynie ręcznie – nigdy w pralce.