Dom

Polisa ubezpieczeniowa dla rowerzysty – dzięki niej zadbasz o bezpieczeństwo swojego roweru

Istnieje ryzyko trafienia na nieuczciwe ubezpieczalnie, które zasłaniając się nieprawdziwymi opiniami mogą odmawiać wywiązania się z umowy. Aby temu zaradzić, warto skorzystać z pomocy specjalisty z dziedziny prawa, który pomoże uporać się z nieuczciwym ubezpieczycielem.
Aby odnaleźć taką osobę, trzeba wpisać w oknie wyszukiwarki internetowej hasło adwokat Gniezno, Warszawa, Szczecin czy też dowolnej miejscowości.

Polisa ubezpieczeniowa roweru – do czego służy?

Dzięki posiadaniu polisy dbamy o bezpieczeństwo roweru i swoje własne. W przypadku kolizji poza opieką lekarską i gwarancją zwrotu kosztów napraw zyskujemy ochronę przed odpowiedzialnością cywilną przydatną na wypadek uszkodzenia innego pojazdu.
Rowerzysta posiadający polisę w po wypadku nie musi martwić się o ewentualne szkody – ubezpieczenie pokryje wszelkie zniszczenia. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele tysięcy złotych.

Ubezpieczenie roweru jest przydatne głównie na terenach miejskich, gdzie wypadki z udziałem rowerzystów i problem złodziei rowerów stają się coraz bardziej poważne.
W razie powikłań zdrowotnych na skutek obrażeń poniesionych podczas wypadku polisa zazwyczaj pokrywa także koszty leczenia oraz rehabilitacji, oczywiście tylko jeśli takie zasady były zapisane w umowie.

Dla pewności trzeba jeszcze przed opłaceniem polisy bardzo dokładnie przeczytać warunki umowy dostarczonej przez ubezpieczyciela. W tym przypadku ponownie dobrze jest poprosić o pomoc doradcy.